Toplu SMS API

Ücretsiz SMS API seçeneklerimizle, kendi yazılımınıza SMS API kodlarımızı entegre ederek SMS gönderiminizi otomatikleştirin.


API Nedir?

toplu sms gönder

API (Application Programming Interface) yani Uygulama Programlama Arayüzü, bir uygulamanın sahip olduğu yeteneklerin dışarıdan izin verilen sınırlandırmalar dahilinde kullanılabilmesini sağlayan bir arayüzdür. API, kısaca iki uygulamanın birbiriyle iletişime geçmesini sağlayan bir yazılım aracıdır. API kullanımı her alanda gerçekleştirilir.


Toplu SMS API Nedir?

Desteklediğimiz birçok yazılım dillerinden kullandığnız yazılım ile uyumlu; XML POST, WEB SERVICE, GET & PUSH kullanım yöntemlerini yazılımnıza veya programınıza kolaylıkla entegre edilebilen Toplu SMS API Sistemi sayesinde tüm mesaj gönderim işlemleriniz otomatik olarak yapılır.

SMS API sayesinde yaptığınız SMS gönderimlerinizin raporlarını ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz. SMS göndermek istediğiniz müşteri, kullanıcı, alıcılarnıza bireysel veya kurumsal adınızla gönderici adı belirleyebilir ve başlıklı SMS gönderimi sağlayabilirsiniz. İleri tarihli, hatırlatma ya da kutlama mesajlarınızı istediğiniz tarihte SMS API Mesaj Sistemi ile gönderim yapabilirsiniz.


Toplu SMS API Yöntemleri Nelerdir?

PHP, C#, Python, Java dillerinde oluşturduğumuz API örneklerimiz ile, sizlere tanımladğımız kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek kolayca sisteminize entegre ederek mesaj gönderimlerinizi otomatik hale getirebilirsiniz. API kodların incelemek için tıklayın.


Toplu SMS API Entegrasyonunu Kimler Kullanır?

toplu sms gönder

Toplu SMS API entegrasyonu birçok farklı sektörde kullanılmaktadır.

 • SMS Doğrulama - Güvenli giriş için SMS şifresi gerektiren platformlar
 • Bankalar
 • Yüksek Güvenlikli Web Siteleri
 • E-Ticaret Siteleri
 • Kargolar
 • Okullar, Eğitim Kurumları
 • Online Platformlar
 • Dinamik Cihaz Kullanan Firmalar (Örneğin; Soğutucu derecesindeki değişiklikleri otomatik bildirme)
 • Üyelik Sistemiyle çalışan Tüm Web Siteleri
 • Ticari Otomasyonlar

Toplu SMS API Fiyatı Nedir?

SMS API hizmetimiz herhangi bir ücretlendirmeye tabii değildir. Almş olduğunuz SMS paketinin yanında ek bir ücret talep edilmemektedir. SMS API aracılığıyla gönderdiğiniz mesajlar, mevcut SMS kredi miktarınızdan dşerek işlem sağlanır. API zerinden toplu SMS göndermek için ek bir ücret alınmamaktadır.


OTP SMS Nedir?

OTP SMS, güvenlik ve doğrulama amacıyla kullanıcılara gönderilen, tek kullanımlık şifre SMS’lerine verilen isimdir. Saniyeler içinde gönderilmesi gereken ve kişiye özel kodlar içeren durumlarda kullanılabilecek tek sistem OTP SMS kullanımıdır.


OTP SMS Ne İşe Yarar

toplu sms gönder

OTP SMS Servisi, doğrulama ya da online tehditlerden kaçınmak için firmaların güvenliği açısından çok büyük önem arz etmektedir. 3 dakika sonra geçerliliini yitirecek tek kullanımlık şifrelerle kimlik doğrulamas yapabilir ve firmanızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Oldukça hızlı gönderim sağlayan ve 1 to 1 kanal üzerinden çalışan OTP SMS servisimiz, mesajlarınızın trafiğe takılmadan en hızlı şekilde iletilmesini sağlar.


OTP SMS Avantajları

OTP SMS aracılığıyla yaptığınız gönderimleri tek tek raporlayabilir ve SMS gönderimlerinizin ayrıntılı olarak raporlarınızı görüntüleyebilirsiniz. SMS göndermek istediğiniz müşteri, kullanıcı, alcılarınıza bireysel veya kurumsal adınızla gönderici adı belirleyebilir ve başlıklı SMS gönderimi sağlayabilirsiniz.


Desteklediğimiz Yazılım Dilleri


Eklentilerimiz / Modüllerimiz


Sık Sorulan Sorular

SMS API sayfamızdan entegrasyon işlemlerini adım adım gerçekleştirebilirsiniz.
TopluSMS panelinden Rapor İşlemleri-Raporlar alanındaki 1 Ocak 2020 tarihinden önceki raporlarınızı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz “ yazan alana tıklayın. Sizi yönlendirdiği sayfadan SMS Raporları-Raporlarda Arama alanından tarihi seçin. Gönderim seçeneğini API’den olarak sorgulatın. Çıkan raporları Excele İndir seçeneği ile Excel olarak alabilmektesiniz.
Aldığınız excel dosyasında dilerseniz silebilirsiniz, fakat sistem üzerinden rapor silememektesiniz.
Onaylı gönderici başlığınızı ya da sizlere tanımlanan 850'li numaranızı yazabilirisiniz.
Yurt dışı numaralarına mesaj gönderimi sağlanmamaktadır.
Tabiî ki. Ücretsiz olarak demo hesabı açtığınızda hesabınıza 10 kredi tanımlanır. Hesabınız sistem tarafından teste açıldıktan sonra hesabınıza tanmlanan krediler ile deneme yapabilirsiniz.

Evet etkilemektedir.

Standart Mesaj
 • 1. mesaj 160 karakter uzunluğundadır.
 • 2. mesaj 161-306 karakter arasıdır.
 • 3. mesaj 307-459 karakter arasıdır.
 • 4. mesaj 460-612 karakter arasıdır.
 • 5.mesaj 613-765 karakter arasıdır.
 • 6.mesaj 766-918 karakter arasıdır.
Türkçe Karakterli Mesaj
 • 1. mesaj 155 karakter uzunluğundadır.
 • 2. mesaj 156-293 karakter arasıdır.
 • 3. mesaj 294-440 karakter arasıdır.
 • 4. mesaj 441-587 karakter arasıdır.
 • 5.mesaj 589-735 karakter arasıdır.
 • 6.mesaj 736-882 karakter arasıdır.

Ayrıca; Ş,ş,Ç,ç,Ğ,ğ,İ,ı 2 karakter sayılır. Bu karakter sınırlamaları operatörlerin ortak uygulaması olup, cep telefonları dâhil tüm platformlarda aynı şekilde hesaplanmaktadır.

12.04.2016 tarihli DK-YED/211 sayılı BTK kararı ile 11.12.2016 tarihinden itibaren balıklı SMS gönderimlerinde mesaj metninin sonuna operatör kodunun (B045) eklenmesi zorunlu hale getirilmiştir. Operatör kodu kendinden önce gelecek olan boşluk karakteri ile beraber toplamda 5 karakter olacak şekilde hesaplanır. Yukarıda verilen karakter sınırı hesaplamalarına operatör kodu dahil edilmemiştir.

API bilgilerinizi eksik veya hatalı giriyor olabilirsiniz. Temsilciniz ile irtibata geçerek API bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
Binlerce kişiye tek seferde sms gönderimi sağlamanız mümkündür.
Orjinatör doğru veya onaylı olmayabilir. Temsilciniz ile iletişime geçerek orjinatör bilginizi alabilir veya orjinatör değişikliği sağlayabilirsiniz.
Evet, ücretsiz olarak demo hesabı açtığınızda hesabınıza 10 kredi tanımlanır. Hesabınız sistem tarafından teste açıldıktan sonra hesabınıza tanımlanan krediler ile deneme yapabilirsiniz.