toplu sms paketleri firma logosu

İLETİ YÖNETİM SİSTEMİ

İleti Yönetim Sistemi'ne veri aktarımlarınızı hızlı, doğru ve güvenli gerçekleştirmek için %100 İYS entegresi ile çalışmaktayızİYS NEDİR?

İYS; 4 Ocak 2020 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe alınan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik'e uygun olarak düzenlenmiş, ileti izinlerinin saklandığı ulusal veri tabanı sistemidir.

İYS uygulamasıyla birlikte, hizmet sağlayıcılar her türlü ticari içerikli ileti metinlerinin gönderimlerini sağlayabilmek için alıcılarından aldıkları elektronik ileti izinlerini İYS’ye yüklemekle mükellef olacaklardır.

Alıcılar; taraflarına iletilen tüm ticari elektronik ileti izinlerini yönetme hakkına sahiptir. İYS uygulamasıyla beraber artık alıcı, almak istemediği tüm ticari iletileri (arama, mesaj ve e-posta) sistem üzerinden reddedebilecektir. Bu sayede reddedilen mesajların alıcıya iletilmesi engellenecektir.Hizmet Sağlayıcı, Alıcı ve Ticari Elektronik İleti Nedir?

Hizmet Sağlayıcı: Pazarlama, promosyon, kampanya, indirim, hediye, zel gün, reklam vb. içerikli ticari iletilerini alıcılarına arama, mesaj ve e-posta olarak ileten gerçek ya da tüzel tüm işletme grubunu kapsar.

Alıcı: Arama, mesaj ve e-posta gibi yollarla ulaşılan her trlü vatandaş grubunu kapsar.

Ticari Elektronik İleti: Hizmet sağlayıcı ve alıcı arasındaki her türlü iletişim kanalıdır. Arama, mesaj ve e-posta ticari elektronik iletiye dahil hizmetlerdir.Ticari Elektronik İleti Neleri Kapsar?

Gerçek ve tüzel her türlü işletmenin ticari faaliyetleri kapsamında ürün, hizmet ve işletmenin tanınırlığını arttırmak amacıyla gönderdiği her türlü arama, mesaj ve e-posta bir ticari elektronik ileti saylır.İYS Nasıl Çalışır?

Ticari amaçlı elektronik (pazarlama, promosyon, kampanya, hediye, indirim, reklam, işletmenin tannırlığını arttıracak türden her türlü özel gün içerikli mesaj, arama ve e-posta) gnderimi yapan tüm hizmet sağlayıcılar, alıcılarına gönderdiği iletilerden izin talep ederek, ticari elektronik ileti izinlerinin onayını aldığı alıcı bilgilerini İYS’ye yükleyerek izinli bir veri tabanı oluşturmak zorundadır.

Hizmet sağlayıcı, alıcılarının verilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme yüklemek ve ticari ileti onayının mevzuata uygun bir şekilde alndığını ispat etmekle yükmlüdür. İYS’de onaylı gzüken bir alıcı, ileti alma onayı verdiğinden hizmet sağlayıcıyı şikâyet etme hakkına sahip olamayacaktır ancak hizmet sağlayıcının İYS’de onaylı olmayan bir alıcıya ticari elektronik ileti göndermesi sonucunda alıcı şikâyet etme hakkını kullanırsa, hizmet sağlayıcı için cezai yaptırımlar söz konusu olabilecektir.

TopluSMS ile  Markanıza  Hız ve Değer Katın!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara