toplu sms paketleri firma logosu

İZİNLİ VERİ TABANI SİZİ CEZALARDAN KORUR

Alıcılarınıza sunacağınız ret imkânı ile izinli veri tabanınızı oluşturarak mobil pazarlama hedeflerinizi doğru noktaya ulaştırın.MOBİL PAZARLAMA İÇİN İZİNLİ VERİTABANI OLUŞTURUNSms Ret Hizmeti Nedir?

6563 Sayılı “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi” konulu kanunun yönetmeliine göre, göndermiş olduğunuz her ticari elektronik iletinin içerisinde mutlaka ret imkânı yani alıcının iletiyi almaktan vazgeçme hakkı alıcıya sağlanmalıdır. Veri tabanından çıkış hakkı sağlanmadan gönderilen her ileti hem kanuna hem de yönetmeliğe aykırı hareket etmek anlamına gelmektedir.

İleti, hangi kanal ile alıcıya gönderilmişse hizmet sağlayıcı o kanala özgü bir ret imkânı tanımalıdr. Örneğin SMS ile gönderilen bir iletide çıkış hakkı yine SMS ile sağlanmalıdır.

Alıcı, istediği her an hiçbir neden göstermeksizin ticari elektronik ileti almayı reddedebilme hakkına sahiptir.

Ret talebinin hizmet sağlayıcıya ulaşmasından itibaren 3 gün içerisinde hizmet sağlayıcı ticari elektronik ileti göndermeyi durdurmalı ve ilgili veri tabanından alıcı bilgilerini çıkartmış olmalıdır.İzinli veri tabanı nedir?

Hizmet sağlayıcıların, veri tabanında bulunan tüm alıcılarına pazarlama ve bilgilendirme iletilerini gönderebilmek için mevcut kişilerden onay alması gerekmektedir. Alıcı; eğer tarafına gönderilen iletiyi almak istemiyorsa, sunulan ret imkanlarından yararlanarak kendisini mevcut veri tabanından çıkartarak artık ileti alma onayını durdurabilme hakkına sahiptir. Hizmet sağlayıcı, ret onayı veren alıcı bilgilerini veri tabanından çıkararak yalnızca ileti alma onayı veren alıcılardan oluşan izinli veri tabanına gönderim sağlamalıdır. Mevcut pazarlama çalışmalar; izinli veri tabanına yapıldığı takdirde doğru ve hedef alıcıya ulaşacağından, hedeflediğiniz amaca ulaşmanıza da yardımcı olacaktır.Kısa Kod Nedir?

Kısa kod; SMS gönderim adınza uygun bir anahtar kelime belirlendikten sonra, alıcılarınızdan bir numaraya mesaj atmasnı isteyerek ret imkânı sunulması anlamına gelmektedir.

Göndereceğiniz iletinin sonuna ‘Bu mesajı almak istemiyorsanız XYZ yazarak 4609’a gönderin şeklinde bir ifade oluşturarak ret imkânından yararlanabilirsiniz.

Kısa kod ret seçeneği daha geniş kapsamlıdır. Her trlü dokunmatik/tuşlu telefonda çalışmakta olup alıcılar, herhangi bir ücretlendirmeye dahil olmadan kendilerini hizmet sağlayıcıların izinli veri tabanından çıkartabilirler. İptal SMS’i gönderen alıcı otomatik olarak panel üzerinden hizmet sağlayıcının kara listesine düşecek ve bundan sonraki süreç içerisinde alıcıya bir mesaj iletimi gerçekleşmeyecektir.İptal Linki Nedir?

Size özel hazırlanan iptal linki uzantısı ile mesaj almak istemeyen alıcılarınızı iptal sayfasına yönlendirmeniz anlamına gelmektedir.

İletilerin sonuna ekleyeceğiniz ‘Mesaj almak istemiyorsanız https://..... butonuna tklayın’ içeriği sayesinde alıcı, linke tıkladıktan sonra otomatik olarak iptal sayfasna yönlendirilecek ve bu link üzerinden ileti alma hakkını durdurarak ret imkanından yararlanmış olacaktır.

İptal linki ret seçeneği kısa koda göre daha dar kapsamlı olup, sadece internet bağlantısına erişim sağlayan telefonlar üzerinde alışır. Alıcının linkten ret onayı vermesi için mevcut bir internet bağlantısının olması gerekmektedir. İptal onayı veren alıcı, otomatik olarak panel üzerinden hizmet sağlayıcının kara listesine düşecek ve bundan sonraki süreç içerisinde alıcıya bir mesaj iletimi gerçekleşmeyecektir.

TopluSMS ile  Markanıza  Hız ve Değer Katın!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara